• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CPGZ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CPGZ. Jeżeli chcesz otworzyć plik CPGZ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CPGZ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Compressed UNIX CPIO Archive N/A

Co to jest plik CPGZ?

Skompresowane archiwum, które łączy format archiwum Kopiuj, Kopiuj (.CPIO) i kompresję gzip (.GZ). Podobny do pliku .TGZ, który zawiera zarówno nieskompresowany kontener .TAR, jak i kompresja gzip. Najczęściej używane w systemach z rodziny Unix, takich jak Linux i Mac OS X.

Pliki CPGZ mogą być tworzone po dwukrotnym kliknięciu pliku .ZIP w systemie Mac OS X. Po otwarciu pliku ZIP zostanie utworzony nowy plik o tej samej nazwie, ale z rozszerzeniem ".Cpgz". Następnie, po dekompresji pliku CPGZ, powraca do oryginalnego pliku ZIP. Ta pętla jest spowodowana, ponieważ plik ZIP jest uszkodzony. Może to być uszkodzona z powodu nieukończonego pobrania lub ponieważ oryginalny plik ZIP nie był poprawnie skompresowany. Aby rozwiązać ten problem, spróbuj ponownie pobrać plik ZIP.

W systemach Linux i Mac OS X można tworzyć i wyodrębniać pliki CPGZ za pomocą programu wiersza polecenia ditto.

Jak otworzyć plik CPGZ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CPGZ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CPGZ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CPGZ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CPGZ

Inne problemy z plikiem CPGZ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CPGZ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CPGZ:

  • plik CPGZ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CPGZ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CPGZ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik