• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku COS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem COS. Jeżeli chcesz otworzyć plik COS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku COS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Creatures Source Code Format Phase One

Co to jest plik COS?

Plik ustawień obrazu utworzony przez program Capture One, program służący do edycji i organizowania zdjęć cyfrowych. Zapisuje korekty obrazu (ekspozycja, temperatura barwowa, balans bieli, itp.) I inne nieszlachetne zmiany zdjęcia.

Gdy dokonywane są korekty obrazu, program Capture One zapisuje plik COS o identycznej nazwie co oryginalny obraz, ale z dodanym rozszerzeniem ".Cos". Na przykład jeśli wprowadzisz korekty do pliku myphoto.jpg, program Capture One zapisze plik myphoto.jpg.Cos. Po dokonaniu korekt końcowych można przetwarzać lub "piec" ustawienia i fotografować razem w obraz wyjściowy z zastosowanymi wszystkimi korektami.

Jak otworzyć plik COS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku COS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi COS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem COS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik COS

Inne problemy z plikiem COS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem COS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami COS:

  • plik COS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku COS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik COS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik