• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CONTOUR

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CONTOUR. Jeżeli chcesz otworzyć plik CONTOUR, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CONTOUR

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Contour Screenplay Format Mariner Software

Co to jest plik CONTOUR?

Skrypt filmu stworzony przez Contour, program służący do tworzenia konturów scenariusza. Zapisuje pomysły pisane zgodnie z filozofią rozwoju konturu. Służy do przechowywania struktury scenariusza krok po kroku filmu.

Pliki CONTOUR są zapisywane w formacie XML. Mogą być eksportowane do pliku .RTF za pomocą oprogramowania.

Filozofia Contour definiuje scenariusze z czterech głównych pytań: kim jest twój główny bohater? Co chce osiągnąć? Kto próbuje go powstrzymać? Co się stanie, jeśli się nie powiedzie? Filozofia przenosi główny bohater poprzez cztery odrębne archetypy: sierota (akt 1), wędrowiec (akt 2), wojownik (akt 3) i męczennik (akt 4).

Jak otworzyć plik CONTOUR?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CONTOUR jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CONTOUR z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CONTOUR którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CONTOUR

Inne problemy z plikiem CONTOUR

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CONTOUR nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CONTOUR:

  • plik CONTOUR którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CONTOUR z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CONTOUR nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik