• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CONFIG

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CONFIG. Jeżeli chcesz otworzyć plik CONFIG, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CONFIG

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Configuration Format N/A

Co to jest plik CONFIG?

Plik CONFIG to plik informacji konfiguracyjnych wykorzystywany przez różne aplikacje. Zawiera parametry tekstowe, które definiują ustawienia lub preferencje dotyczące tworzenia lub uruchamiania programu. Pliki CONFIG są często określane przez programy programistyczne do konfigurowania aplikacji.

Przykładowy plik CONFIG to plik Web.Config firmy Microsoft, który można edytować przy użyciu programu Visual Web Developer, programu dołączonego do programu Microsoft Visual Studio. Ten plik zawiera informacje konfiguracyjne XML, które kontrolują działanie witryny, od poszczególnych stron do całej aplikacji ASP.NET.

Ponieważ pliki CONFIG są przechowywane w tekście tekstowym, można je przeglądać i edytować za pomocą edytora tekstowego, takiego jak Notatnik firmy Microsoft. Nie należy jednak edytować pliku CONFIG bez uprzedniego poznania jego zawartości, ponieważ może uszkodzić plik i spowodować nieprawidłowe działanie związanej z nią aplikacji.

Jak otworzyć plik CONFIG?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CONFIG jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CONFIG z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CONFIG którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CONFIG

Inne problemy z plikiem CONFIG

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CONFIG nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CONFIG:

  • plik CONFIG którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CONFIG z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CONFIG nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik