• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku COMPOSITEFONT

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem COMPOSITEFONT. Jeżeli chcesz otworzyć plik COMPOSITEFONT, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku COMPOSITEFONT

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Composite Font Format Microsoft

Co to jest plik COMPOSITEFONT?

Plik XML używany przez aplikacje systemu Windows do wyświetlania różnych czcionek. Zawiera definicje rodzin fontów i zawiera nazwę rodziny, jej waga, styl, podkreślenie i przekreślenie. Może być używany do tworzenia wielojęzycznych czcionek lub do dostarczania mechanizmu awaryjnego dla określonych znaków, które brakuje w systemie.

Pliki COMPOSITEFONT zastępują mechanizmy Win32, które zostały użyte do rozwiązywania problemów związanych z wielojęzycznymi czcionkami, pomijaniem czcionek, wiązaniem czcionek, stowarzyszeniem czcionek i znakami użytkownika końcowego (EUDC). Czcionki kompozytowe można uzyskać, używając części FontFamily i Typeface interfejsu API systemu Windows Presentation Foundation (WPF) System.Windows.Media.

Pliki czcionek kompozytowych można tworzyć przy użyciu środowiska programistycznego do tworzenia oprogramowania Windows, takiego jak Microsoft Visual Studio. Mogą być edytowane za pomocą edytora tekstu, ponieważ są przechowywane w formacie tekstowym XML.

Jak otworzyć plik COMPOSITEFONT?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku COMPOSITEFONT jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi COMPOSITEFONT z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem COMPOSITEFONT którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik COMPOSITEFONT

Inne problemy z plikiem COMPOSITEFONT

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem COMPOSITEFONT nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami COMPOSITEFONT:

  • plik COMPOSITEFONT którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku COMPOSITEFONT z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik COMPOSITEFONT nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik