• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku COLZ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem COLZ. Jeżeli chcesz otworzyć plik COLZ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku COLZ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Adobe Collage Moodboard Format Adobe Systems

Co to jest plik COLZ?

Plik utworzony przez firmę Adobe Collage, aplikację Adobe Touch App służącą do tworzenia nowoczesnych tablic nastrojowych. Może zawierać grafikę i inną treść z plików .PDF, .PSD i .AI. Może również zawierać ręcznie rysowane grafiki piórkowe i tekst. Może zostać przesłany i udostępniony w programie Adobe Creative Cloud.

Pliki COLZ można otwierać w programie Adobe Photoshop CS4 i nowszych wersjach, jeśli zainstalowany jest skrypt COLZ. Po zainstalowaniu dostępna jest opcja importu plików COLZ z pliku & rarr. Skrypty i rarr. Importuj opcję Adobe Collage. Pliki kolażu można przesyłać i udostępniać za pośrednictwem usługi Creative Cloud firmy Adobe.

Adobe Collage nie jest już dostępny jako aplikacja na Androida.

Jak otworzyć plik COLZ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku COLZ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi COLZ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem COLZ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik COLZ

Inne problemy z plikiem COLZ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem COLZ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami COLZ:

  • plik COLZ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku COLZ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik COLZ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik