• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku COL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem COL. Jeżeli chcesz otworzyć plik COL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku COL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Autodesk Colour Palette Phase One

Co to jest plik COL?

Plik COL to plik sesji utworzony przez program Capture One, program służący do zarządzania zdjęciami cyfrowymi. Przechowuje zorganizowaną kolekcję zdjęć wybranych przez użytkownika i obsługuje foldery i wirtualne albumy. Pliki COL są często używane do organizacji zdjęć z podróży lub sesji zdjęciowych razem.

Pliki COL zostały zastąpione plikami .COSESSIONDB. Nadal można je otwierać przez pliki Capture One razem z plikami COL60, COL50 i COL45.

Jak otworzyć plik COL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku COL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi COL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem COL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik COL

Inne problemy z plikiem COL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem COL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami COL:

  • plik COL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku COL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik COL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik