• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CNC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CNC. Jeżeli chcesz otworzyć plik CNC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CNC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
CNC Machine Tool Path Format Dolphin Cad Cam

Co to jest plik CNC?

Plik CAD utworzony przez Dolphin PartMaster, pakiet aplikacji CAD / CAM używany do projektowania i produkcji elementów. Zapewnia współrzędne ścieżki narzędzia dla obrabiarek, takich jak wiertło, do wytworzenia wyprodukowanej części. Może być wizualnie symulowany w oprogramowaniu.

Pliki CNC nie mogą być używane bezpośrednio na urządzeniach maszynowych, ponieważ nie są rozpoznawane przez określone kontrolery obrabiarek. Dlatego pliki CNC muszą być przetwarzane za pomocą programu Post Processor (Dpost.Exe) dołączonego do programu PartMaster. Post Processor tworzy pliki danych ścieżki narzędzia (TPD), które mogą być przetłumaczone na format, który może być używany przez obrabiarkę.

Pliki CNC są tworzone przez program PartMaster CAM (Dcam.Exe), jeden z programów dostarczonych z pakietem aplikacji PartMaster.

Jak otworzyć plik CNC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CNC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CNC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CNC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CNC

Inne problemy z plikiem CNC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CNC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CNC:

  • plik CNC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CNC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CNC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik