• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CMOD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CMOD. Jeżeli chcesz otworzyć plik CMOD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CMOD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Celestia Model Format Celestia Development Team

Co to jest plik CMOD?

Trójwymiarowy plik modelu wykorzystywany przez Celestię, program wizualizacji wszech czasów w czasie rzeczywistym. Wykorzystuje technologię OpenGL do renderowania i może być przechowywana w formacie binarnym lub ASCII. Służy do wyświetlania planet, gwiazd i innych elementów w kosmosie.

Modele CMOD mogą być eksportowane przy użyciu różnych narzędzi modelowania, jeśli masz odpowiednią wtyczkę eksportową CMOD. Przykładami bezpłatnych narzędzi do modelowania, które zawierają wtyczkę eksportującą CMOD, są: Blender i Anim8or.

Celestia może również wyświetlać modele w formacie 3ds Max .3DS, ale pliki CMOD szybciej działają w oprogramowaniu.

Jak otworzyć plik CMOD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CMOD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CMOD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CMOD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CMOD

Inne problemy z plikiem CMOD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CMOD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CMOD:

  • plik CMOD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CMOD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CMOD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik