• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CML

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CML. Jeżeli chcesz otworzyć plik CML, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CML

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Chemical Markup Language Document Format N/A

Co to jest plik CML?

Plik XML zapisany w formacie Chemical Markup Language (CML), standardzie stosowanym do określania informacji chemicznych. Zawiera opis struktury cząsteczki lub inne dane z informatyki chemicznej. Służy do wymiany i archiwizacji danych chemicznych.

Język CML przestrzega ścisłej specyfikacji DTD zawartej w pliku schematu XML .XSD. Wiele wersji schematu zostało opracowanych od pierwszego wydania formatu CML.

Jak otworzyć plik CML?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CML jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CML z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CML którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CML

Inne problemy z plikiem CML

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CML nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CML:

  • plik CML którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CML z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CML nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik