• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CMAP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CMAP. Jeżeli chcesz otworzyć plik CMAP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CMAP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
CmapTools Concept Map Format IHMC

Co to jest plik CMAP?

Plik diagramu utworzony przez IHMC CmapTools, program służący do rysowania map koncepcyjnych. Przechowuje wizualny schemat przedstawiający pomysł za pomocą bloków, strzałek i tekstu. Służy do rejestrowania myśli i pomysłów podczas procesu burzy mózgów. Służy również do dzielenia się pomysłami z innymi.

IHMC to instytut badawczy Instytutu na rzecz Człowieka i Ruchu Maszynowego, instytutu badawczego Florida University System.

Jak otworzyć plik CMAP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CMAP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CMAP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CMAP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CMAP

Inne problemy z plikiem CMAP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CMAP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CMAP:

  • plik CMAP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CMAP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CMAP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik