• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CLX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CLX. Jeżeli chcesz otworzyć plik CLX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CLX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Adobe Standard Dictionary Format Adobe Systems

Co to jest plik CLX?

Plik słownika używany przez różne produkty, w tym Adobe Acrobat, Adobe Illustrator, Adobe InDesign i Nemetschek VectorWorks. Zawiera listę wyrazów używaną przez moduł sprawdzania pisowni. Używany do sprawdzania pisowni dokumentów przed standardowymi słowami.

Pliki CLX są używane do obsługi wielu języków. Przykłady obejmują słownik angielskojęzyczny ssceam2.Clx, brazylijski portugalski słownik sscepb2.Clx oraz brytyjski słownik angielskojęzyczny sscebr2.Clx.

Jak otworzyć plik CLX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CLX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CLX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CLX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CLX

Inne problemy z plikiem CLX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CLX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CLX:

  • plik CLX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CLX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CLX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik