• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CLK

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CLK. Jeżeli chcesz otworzyć plik CLK, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CLK

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
CorelDRAW Corel R.A.V.E. Animation Format Corel

Co to jest plik CLK?

Plik projektu utworzony przez program Corel RAVE - program animacji obiektowy służący do tworzenia animowanych grafik. Zawiera tekst, obrazy i inne obiekty, takie przyciski i niestandardowe kształty. Zawiera również ustawienia animacji.

Pliki CLK są często używane do tworzenia animacji i filmów w witrynach sieci Web. Corel RAVE jest podobny do środowiska programistycznego Adobe Flash i może eksportować filmy do formatu .SWF firmy Adobe.

Corel zrezygnował z programu Corel RAVE po wersji 3. Ostatnio został on udostępniony jako program pakietu oprogramowania CorelDRAW Graphics Suite w wersji 12.

Jak otworzyć plik CLK?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CLK jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CLK z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CLK którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CLK

Inne problemy z plikiem CLK

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CLK nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CLK:

  • plik CLK którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CLK z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CLK nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik