• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CKT

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CKT. Jeżeli chcesz otworzyć plik CKT, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CKT

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
B2 Spice Circuit Design Format Altium

Co to jest plik CKT?

Konstrukcja płytki drukowanej (PCB) utworzona przy pomocy CircuitMaker, układ obwodów i program do projektowania. Mogą być użyte do tworzenia obwodów i testowania ich przez symulacje.

CircuitMaker nie jest już rozwijany i został zastąpiony przez Altium Designer, elektroniczny program do projektowania produktów. Altium Designer zapewnia ujednolicony interfejs do projektowania produktów i może być wykorzystany do szerszego wachlarza rozwiązań sprzętowych firmy CircuitMaker.

Jak otworzyć plik CKT?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CKT jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CKT z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CKT którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CKT

Inne problemy z plikiem CKT

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CKT nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CKT:

  • plik CKT którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CKT z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CKT nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik