• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CHM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CHM. Jeżeli chcesz otworzyć plik CHM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CHM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Compiled HTML Help Format Microsoft

Co to jest plik CHM?

Dokumentacja pomocy została skompilowana i zapisana w skompresowanym formacie HTML. Może zawierać tekst, obrazy i hiperłącza. Widoczny w przeglądarce internetowej. Używany przez system Windows i inne programy jako rozwiązanie pomocy online.

Niektóre pliki CHM mogą być otwierane za pomocą przeglądarki sieci Web, a inne mogą być otwierane tylko za pomocą edytora CHM lub programu przeglądania CHM.

Jak otworzyć plik CHM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CHM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CHM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CHM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CHM

Inne problemy z plikiem CHM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CHM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CHM:

  • plik CHM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CHM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CHM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik