• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CHD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CHD. Jeżeli chcesz otworzyć plik CHD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CHD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
MAME Compressed Hard Disk Format The MAME Team

Co to jest plik CHD?

Obraz z dyskami z grą Arcade używany przez niektóre emulatory gier MAME (wiele automatów do gier). Zapewnia skompresowaną wersję całej zawartości dysku twardego firmy arcade. Używany w połączeniu z grą ROM do załadowania gry.

Aby załadować grę arkadową MAME, zazwyczaj musisz umieścić plik CHD w katalogu o tej samej nazwie, co prefiks nazwy pliku ROM (niektóre emulatory używają pojedynczego katalogu ogólnego dla wszystkich plików CHD). Na przykład dla ROM z nazwą pliku mygame.Zip, plik CHD o nazwie mygame.Chd i ROM Rom Rom, emulatorzy używają następującej konwencji: /Roms/mygame.Zip /Roms/mygame/mygame.Chd Niektóre CHD pliki są duże ze względu na oryginalny rozmiar dysku arcade. Dlatego nawet pliki CHD są kompresowane, mogą wymagać dużej ilości miejsca na dysku.

Jak otworzyć plik CHD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CHD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CHD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CHD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CHD

Inne problemy z plikiem CHD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CHD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CHD:

  • plik CHD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CHD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CHD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik