• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CHA

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CHA. Jeżeli chcesz otworzyć plik CHA, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CHA

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Online Chat Configuration Format N/A

Co to jest plik CHA?

Plik ustawień używany przez klientów IRC, np. MIRC. Zapewnia wymagane informacje umożliwiające otwarcie kanału IRC. Zawiera serwer, port, nazwę kanału i potencjalnie hasło. Automatycznie otwiera kanał po dwukrotnym kliknięciu.

Adresy URL kończące się ".Cha" mogą otworzyć program czatu z poziomu przeglądarki sieci Web.

Jak otworzyć plik CHA?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CHA jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CHA z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CHA którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CHA

Inne problemy z plikiem CHA

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CHA nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CHA:

  • plik CHA którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CHA z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CHA nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik