• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CG

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CG. Jeżeli chcesz otworzyć plik CG, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CG

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
NVidia CgFX Format NVIDIA

Co to jest plik CG?

Plik napisany w języku programowania Cg, języku definicji obrazu 3D opracowanym przez firmę NVIDIA. Zawiera kod źródłowy definiujący kształt, wygląd i ruch modelu 3D. Używany przez różne gry i inne programy korzystające z zawartości 3D.

Cg jest popularnym rozwiązaniem w zakresie tworzenia wieloplatformowych treści 3D, ponieważ jego język zapewnia warstwę abstrakcji umożliwiającą programistom kierowanie platform OpenGL, DirectX, Windows, Linux i Mac bez korzystania z języka montażu sprzętu graficznego na niższym poziomie.

Cg oznacza "C dla grafiki", ponieważ opiera się na języku programowania C.

Jak otworzyć plik CG?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CG jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CG z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CG którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CG

Inne problemy z plikiem CG

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CG nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CG:

  • plik CG którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CG z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CG nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik