• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CFM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CFM. Jeżeli chcesz otworzyć plik CFM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CFM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Adobe ColdFusion Template Format Adobe Systems

Co to jest plik CFM?

Plik CFM to strona internetowa zawierająca kod ColdFusion lub CFML (ColdFusion Markup Language). Jest on dynamicznie uruchamiany przez serwer WWW, gdy strona jest uzyskiwana przez użytkownika. Pliki CFM mogą uruchamiać aplikacje ColdFusion i skrypty zapisane w formacie CFScript i mogą odwoływać się do informacji o bazach danych, generować formularze Flash i tworzyć raporty w locie.

ColdFusion został opracowany przez Allaire. Został on później zakupiony przez firmę Macromedia i jest obecnie dystrybuowany przez firmę Adobe Systems, która przejęła firmę Macromedia w 2005 roku.

Jak otworzyć plik CFM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CFM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CFM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CFM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CFM

Inne problemy z plikiem CFM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CFM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CFM:

  • plik CFM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CFM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CFM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik