• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CFG

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CFG. Jeżeli chcesz otworzyć plik CFG, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CFG

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Configuration Files N/A

Co to jest plik CFG?

Plik CFG jest ogólnym plikiem preferencji, który przechowuje informacje o ustawieniach i konfiguracji. Jest używany przez różne programy, co oznacza, że ​​różne pliki CFG mogą przechowywać dane w różnych formatach. Pliki CFG zazwyczaj nie powinny być otwierane ręcznie, ale mogą być zapisywane w formacie tekstowym, który można przeglądać w edytorze tekstowym.

Ogólne pliki konfiguracyjne są często nazywane "config.Cfg". Tekstowe pliki CFG często zawierają jedną zmienną i wartość na linię w następującym formacie:

var1 = niski var2 = med var3 = wysoki

Aby sprawdzić, czy program automatycznie generuje domyślny plik CFG, przenieść plik konfiguracyjny z domyślnego katalogu, gdy program nie jest uruchomiony. Następnie otwórz program i sprawdź katalog, czy nowy plik CFG został utworzony. Ponadto plik CFG może być czasami przeniesiony lub usunięty, aby przywrócić domyślne ustawienia programu.

Pliki konfiguracyjne Linux zazwyczaj używają rozszerzenia .CONF, a nie CFG.

Jak otworzyć plik CFG?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CFG jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CFG z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CFG którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CFG

Inne problemy z plikiem CFG

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CFG nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CFG:

  • plik CFG którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CFG z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CFG nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik