• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CFA

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CFA. Jeżeli chcesz otworzyć plik CFA, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CFA

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Adobe Premiere Pro Audio Format Adobe Systems

Co to jest plik CFA?

Plik CFA to skumulowany plik dźwiękowy utworzony przez kilka programów Adobe, w tym After Effects, Premiere Pro i Encore. Zawiera dane audio, które zostały dopasowane do zastrzeżonego formatu Adobe. Pliki CFA służą do poprawy wydajności oprogramowania podczas przetwarzania danych audio i generowania podglądów fali dźwiękowej.

Podczas importowania danych audio oprogramowanie przekształca dźwięk w format, który można szybko przetworzyć przez oprogramowanie. Spowoduje to usunięcie potrzeby ponownego przetwarzania dźwięku przy każdym użyciu. Jednak z powodu buforowania może dojść do opóźnienia importu dźwięku po raz pierwszy.

Pliki CFA mogą być bardzo duże. Możesz wyłączyć opcję buforowania w aplikacjach firmy Adobe, ale czas przetwarzania podglądu materiałów audio może wzrosnąć.

Pliki CFA są rzeczywiście tworzone przez program Adobe Media Encoder, niezależny składnik oprogramowania dołączony do programów, takich jak Adobe After Effects, Premiere Pro i Encore. Wszystkie takie programy odwołują się do tej samej pamięci podręcznej audio.

Jak otworzyć plik CFA?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CFA jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CFA z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CFA którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CFA

Inne problemy z plikiem CFA

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CFA nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CFA:

  • plik CFA którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CFA z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CFA nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik