• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CEX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CEX. Jeżeli chcesz otworzyć plik CEX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CEX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
SolidWorks Enterprise PDM Vault Export Format Dassault Systemes

Co to jest plik CEX?

Plik utworzony przez SolidWorks Enterprise PDM (Product Data Management), aplikacja używana przez organizacje do przechowywania danych o produkcie. Zawiera ustawienia skarbca, które jest scentralizowaną lokalizacją, w której są przechowywane dane. Umożliwia importowanie ustawień przez inny skarbiec.

Pliki CEX są eksportowane i importowane za pomocą narzędzia administracyjnego dołączonego do oprogramowania SolidWorks Enterprise PDM.

Jak otworzyć plik CEX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CEX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CEX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CEX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CEX

Inne problemy z plikiem CEX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CEX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CEX:

  • plik CEX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CEX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CEX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik