• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CER

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CER. Jeżeli chcesz otworzyć plik CER, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CER

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Internet Security Certificate N/A

Co to jest plik CER?

Plik CER jest plikiem zabezpieczającym dostarczanym przez organ certyfikujący firmy zewnętrznej, na przykład VeriSign lub Thwate, który sprawdza autentyczność witryny. Jest on zainstalowany na serwerze internetowym w celu ustalenia ważności pewnej witryny internetowej na serwerze.

Pliki CER można wyświetlać, klikając ikonę kłódki w pobliżu krawędzi okna przeglądarki podczas uzyskiwania dostępu do bezpiecznej witryny (bezpieczne witryny korzystają z szyfrowania SSL widzianego przez przedrostek "https: //" w adresie URL).

Bezpieczne informacje o certyfikatach można przeglądać w programie Internet Explorer i Firefox, klikając dwukrotnie ikonę zamka umieszczoną w prawym dolnym rogu okna przeglądarki. Aby wyświetlić certyfikat w Safari, kliknij ikonę zamka umieszczoną w prawym górnym rogu okna przeglądarki.

Jak otworzyć plik CER?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CER jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CER z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CER którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CER

Inne problemy z plikiem CER

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CER nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CER:

  • plik CER którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CER z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CER nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik