• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CDXML

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CDXML. Jeżeli chcesz otworzyć plik CDXML, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CDXML

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
ChemDraw XML Format CambridgeSoft

Co to jest plik CDXML?

Plik informacji chemicznych stworzony przez ChemDraw, pakiet do edytowania molekuł. Zapisuje dane molekularne w formacie XML. Służy do zapisywania i wymiany rysunków zawierających atomy, więzy, fragmenty, strzałki, tekst i inne informacje molekularne.

Pliki CDXML są wersją binarnych plików .CDX w formacie XML.

Jak otworzyć plik CDXML?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CDXML jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CDXML z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CDXML którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CDXML

Inne problemy z plikiem CDXML

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CDXML nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CDXML:

  • plik CDXML którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CDXML z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CDXML nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik