• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CDT

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CDT. Jeżeli chcesz otworzyć plik CDT, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CDT

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
CorelDRAW Template Format Corel

Co to jest plik CDT?

Plik CDT to szablon obrazu stworzony przez program CorelDRAW, program do edycji grafiki i układ strony. Zawiera właściwości nowego obrazu, w tym ustawienia wypełnienia grafiki i obiektu oraz właściwości strony, linijki, siatki, wytycznych i stylu. Pliki CDT służą do tworzenia dokumentów, takich jak listy, karty pocztowe, obrazy, ikony, strony internetowe, banery internetowe i broszury.

Pliki CDT są używane do przechowywania domyślnych ustawień tworzenia wielu dokumentów lub obrazów .CDR. Szablon można utworzyć z pliku CDR, gdy zachowasz go jako szablon, wybierając Plik i rarr. Zapisz jako szablon .... Można również edytować wiele gotowych szablonów firmy Corel dostępnych w Internecie. Szablony można uzyskać bezpośrednio z poziomu aplikacji, wybierając Plik -> Nowy z szablonu.

Możesz wyeksportować plik CDT w programie CorelDRAW do innych bardziej popularnych formatów. W zależności od potrzeb możesz wyeksportować plik CDT do dokumentu .PDF lub jako obraz .JPG, .PNG lub .BMP. Można także eksportować pliki CDT do formatu .AI Adobe Illustrator.

CorelDRAW jest dołączony do pakietu CorelDRAW Graphics Suite wraz z następującymi aplikacjami: Corel PHOTO-PAINT - aplikacja do edycji zdjęć cyfrowych Corel CAPTURE - narzędzie do przechwytywania ekranu jednym kliknięciem Corel CONNECT - wbudowany organizer zawartości

Jak otworzyć plik CDT?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CDT jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CDT z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CDT którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CDT

Inne problemy z plikiem CDT

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CDT nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CDT:

  • plik CDT którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CDT z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CDT nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik