• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CDR

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CDR. Jeżeli chcesz otworzyć plik CDR, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CDR

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
CorelDRAW Vector Or Bitmap Format Corel

Co to jest plik CDR?

Plik CDR to rysunek (lub obraz wektorowy) utworzony przy użyciu programu CorelDRAW, programu ilustracyjnego ilustracji wektorowych i układu układu strony. Zawiera dokument zawierający tekst, linie, kształty, obrazy, kolory i efekty. Pliki CDR są używane do tworzenia różnych typów dokumentów, takich jak listy, broszury, tabloidy, koperty, karty pocztowe, strony internetowe i banery internetowe.

Plik CDR jest głównym plikiem utworzonym przez program CorelDRAW. Podczas zapisywania dokumentu w formacie CDR program CorelDRAW tworzy plik CDR do przechowywania zawartości dokumentów. Możesz zapisać plik CDR, wybierając Plik i rarr. Zapisać.

Jeśli natrafisz na plik CDR na komputerze, najprawdopodobniej jest to rysunek utworzony przez program CorelDRAW. Ponieważ pliki CDR są zapisywane w zastrzeżonym formacie używanym przez oprogramowanie Corel, wiele programów do edycji zdjęć obsługuje format. Można jednak wyeksportować plik CDR w programie CorelDRAW do innych bardziej popularnych formatów, takich jak .PDF, .JPG, .PNG, .BMP i .AI.

Plik CDR można zapisać jako szablon, jeśli chcesz ponownie użyć układu dokumentu. Aby utworzyć szablon, wybierz Plik i rarr. Zapisz jako szablon .... CorelDRAW zapisze szablon jako plik .CDT.

CorelDRAW jest dołączony do pakietu CorelDRAW Graphics Suite wraz z następującymi aplikacjami: Corel PHOTO-PAINT - aplikacja do edycji zdjęć cyfrowych Corel CAPTURE - narzędzie do przechwytywania ekranu jednym kliknięciem Corel CONNECT - wbudowany organizer zawartości

Jak otworzyć plik CDR?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CDR jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CDR z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CDR którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CDR

Inne problemy z plikiem CDR

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CDR nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CDR:

  • plik CDR którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CDR z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CDR nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku CDR
CDR do AICDR do BMPCDR do CGMCDR do DMGCDR do DRWCDR do DWGCDR do DXFCDR do EMFCDR do EPFCDR do EPSCDR do ISOCDR do JPGCDR do PDFCDR do PNGCDR do PSCDR do PSDCDR do SVGCDR do TGACDR do TIFCDR do WMF