• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CDC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CDC. Jeżeli chcesz otworzyć plik CDC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CDC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Autodesk AutoCAD DesignCenter Preview Cache Format Autodesk

Co to jest plik CDC?

Podgląd ikon utworzony przez paletę narzędzia DesignCenter programu AutoCAD. Przechowuje mały obraz podglądu, który został wygenerowany, gdy użytkownik przeglądał katalog rysunków za pomocą widoku Dużego. Służy do buforowania miniatur, dzięki czemu program AutoCAD nie musi tworzyć podglądów za każdym razem, gdy użytkownik przegląda rysunki.

Pliki CDC można bezpiecznie usuwać bez wpływu na oryginalne rysunki. Jeśli jednak ponownie przeglądasz te same rysunki, pliki CDC mogą zostać odtworzone.

Jak otworzyć plik CDC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CDC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CDC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CDC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CDC

Inne problemy z plikiem CDC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CDC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CDC:

  • plik CDC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CDC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CDC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik