• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CDB

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CDB. Jeżeli chcesz otworzyć plik CDB, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CDB

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Windows Mobile Pocket Access Database Format Nokia

Co to jest plik CDB?

Plik bazy danych utworzony przez urządzenia mobilne Symbian OS, na przykład telefony Nokia. Zawiera kontakty z książki telefonicznej, w tym nazwy, adresy i numery telefonów. Służy do tworzenia kopii zapasowych i synchronizacji kontaktów między komputerem a urządzeniem systemu Symbian OS.

Pliki CDB zazwyczaj są znalezione z nazwą contacts.Cdb. Mogą być konwertowane na pliki vCard z vCard za pomocą Nokisoft Noki.

Jak otworzyć plik CDB?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CDB jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CDB z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CDB którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CDB

Inne problemy z plikiem CDB

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CDB nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CDB:

  • plik CDB którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CDB z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CDB nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik