• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CCD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CCD. Jeżeli chcesz otworzyć plik CCD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CCD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
CloneCD Track Description Format SlySoft

Co to jest plik CCD?

Plik obrazu dysku utworzony w formacie CloneCD Control (CCD). Zapisuje informacje o sterowaniu (lokalizacja ścieżki i dane nagłówka) dla odpowiadającego pliku .IMG, który zawiera dane obrazu dysku jest o wiele większy niż plik CCD.

Podczas instalowania lub nagrywania obrazu dysku CloneCD potrzebny jest plik IMG oraz plik CCD. Obraz dysku może również zawierać plik .SUB, który przechowuje dodatkowe dane na dysku. Jeśli znajduje się plik SUB, może być potrzebny do prawidłowego zamontowania lub nagrania obrazu dysku.

SlySoft CloneCD i Virtual CloneDrive nie są już rozwijane.

Jak otworzyć plik CCD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CCD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CCD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CCD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CCD

Inne problemy z plikiem CCD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CCD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CCD:

  • plik CCD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CCD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CCD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku CCD
CCD do ISOCCD do 3DXML