• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CBV

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CBV. Jeżeli chcesz otworzyć plik CBV, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CBV

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
ChessBase Archive Format ChessBase

Co to jest plik CBV?

Plik utworzony przez ChessBase, program służący do przeglądania granych gier szachowych, często meczów historycznych pomiędzy graczami, takimi jak Garry Kasparov, Anatoly Karpov i Bobby Fischer. Przechowuje gry w szachy i może zapisać wiele różnych gier w tym samym pliku.

Podczas tworzenia bazy danych ChessBase program domyślnie zapisuje plik .CBH z kilkoma innymi wspierającymi plikami. Można jednak połączyć wszystkie te pliki w jednym archiwum w pliku CBV. Jest to przydatne podczas kopiowania i udostępniania szachowych baz danych.

Jak otworzyć plik CBV?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CBV jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CBV z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CBV którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CBV

Inne problemy z plikiem CBV

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CBV nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CBV:

  • plik CBV którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CBV z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CBV nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik