• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CBP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CBP. Jeżeli chcesz otworzyć plik CBP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CBP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Code::Blocks Project Format Code::Blocks

Co to jest plik CBP?

Plik projektu utworzony przez Code :: Blocks, darmową platformę IDE dla platform C ++. Zapisano w formacie XML i zawiera ustawienia kompilatora, właściwości kompilatora i odniesienia do plików kodu źródłowego projektu. Służy do oszczędzania projektów rozwojowych.

Jak otworzyć plik CBP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CBP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CBP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CBP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CBP

Inne problemy z plikiem CBP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CBP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CBP:

  • plik CBP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CBP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CBP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik