• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CBH

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CBH. Jeżeli chcesz otworzyć plik CBH, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CBH

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
ChessBase Chess Database Format ChessBase

Co to jest plik CBH?

Plik utworzony przez ChessBase, program służący do odtwarzania gier w szachy. Zapisuje informacje nagłówkowe o grach w szachy. Zapisane razem z kilkoma innymi plikami obejmującymi całą bazę danych i muszą być skopiowane z innymi plikami, aby baza danych działała poprawnie.

Jeśli nie chcesz skopiować pliku CBH i wszystkich odpowiadających im plików, możesz zebrać je razem w pliku .CBV używając ChessBase lub Fritz.

Możesz otworzyć bazy danych ChessBase przy użyciu darmowego programu ChessBase Reader.

Jak otworzyć plik CBH?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CBH jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CBH z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CBH którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CBH

Inne problemy z plikiem CBH

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CBH nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CBH:

  • plik CBH którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CBH z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CBH nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik