• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CBG

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CBG. Jeżeli chcesz otworzyć plik CBG, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CBG

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
CyberGauge Data Format ChessBase

Co to jest plik CBG?

Plik używany przez ChessBase, program służący do przeglądania granych gier w szachy. Zapisuje dane o ruchach wykonanych na szachownicy i może zawierać dane z wielu meczów. Zapisano jako jeden z kilku plików, które razem tworzą szachową bazę danych.

ChessBase otwiera i zamyka bazy danych przy użyciu plików .CBH, .CBV i .CBZ. Chociaż pliki CBV i CBZ zawierają wszystkie pliki bazy danych w jednym archiwum (w tym plik CBG), pliki CBH zawierają tylko informacje o nagłówkach i wymagają prawidłowego otwarcia innych baz danych.

Jak otworzyć plik CBG?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CBG jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CBG z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CBG którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CBG

Inne problemy z plikiem CBG

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CBG nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CBG:

  • plik CBG którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CBG z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CBG nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik