• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CARC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CARC. Jeżeli chcesz otworzyć plik CARC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CARC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Nintendo DS Compressed Archive Format Nintendo

Co to jest plik CARC?

Skompresowany plik .NARC używany przez gry Nintendo DS ROM. Może zawierać grafikę, informacje o poziomie i inne dane gry. Służy do zmniejszania rozmiaru danych wymaganych do uruchomienia gry.

Pliki CARC można wyodrębnić z plików .NDS używając NarcTool, Taxahan lub innego edytora Nintendo DS ROM. Odtąd można je rozpakować do plików NARC, które można przeglądać i edytować przy użyciu narzędzi, takich jak Narc Explorer.

Jak otworzyć plik CARC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CARC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CARC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CARC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CARC

Inne problemy z plikiem CARC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CARC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CARC:

  • plik CARC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CARC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CARC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik