• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CAPX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CAPX. Jeżeli chcesz otworzyć plik CAPX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CAPX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Construct Game Project Archive Format Scirra

Co to jest plik CAPX?

Projekt tworzenia gier stworzony przez Construct, program służący do tworzenia gier 2D na iOS, Android, HTML5, Chrome i na innych platformach. Zapisuje wszystkie pliki projektu w skompresowanym formacie ZIP. Zawiera grafiki, dźwięki, modele fizyki i zdarzenia związane z grami. Służy do zapisywania i przenoszenia całego projektu jako jednego archiwum.

Pliki CAPX zawierają również plik projektu .CAPROJ XML, który jest używany jako punkt wejścia do nieskompresowanego projektu.

Aby zapisać projekt Construct jako plik CAPX, wybierz polecenie Plik i rarr. Zapisz jako pojedynczy plik ... Z menu aplikacji.

Jak otworzyć plik CAPX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CAPX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CAPX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CAPX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CAPX

Inne problemy z plikiem CAPX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CAPX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CAPX:

  • plik CAPX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CAPX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CAPX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik