• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CAD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CAD. Jeżeli chcesz otworzyć plik CAD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CAD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
CAD Drawing Format BobCAD-CAM

Co to jest plik CAD?

Plik utworzony przez BobCAD-CAM CAD design products. Zapewnia dane CAD w tym geometrii i wymiarów 2D i 3D. Używany do projektowania części i produktów do produkcji.

BobCAD-CAM jest dostępny w kilku wersjach, w tym w młynie, tokarce, BobART, Wire EDM i routerze CNC, WaterJet i plazmie. BobCAD-CAM może importować zawartość do plików CAD z plików .SLDPRT, .DWG, .DSF, .3DM, .IGES, .STEP, .STL, .SAT, .X_B i .X_T.

Pliki CAD są tworzone przez program BobCAD-CAM w wersji 21 i starszej. Wersja 22 i późniejsze użycie plików .BBCD.

Jak otworzyć plik CAD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CAD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CAD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CAD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CAD

Inne problemy z plikiem CAD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CAD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CAD:

  • plik CAD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CAD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CAD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku CAD
CAD do DWG