• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku CAB

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem CAB. Jeżeli chcesz otworzyć plik CAB, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku CAB

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Windows Cabinet Compressed Archive Microsoft

Co to jest plik CAB?

Plik CAB jest plikiem cabinet systemu Windows zapisanym w formacie archiwum macierzystym dla systemu Microsoft Windows obsługującym algorytmy kompresji danych .ZIP, Quantum i LZX. Pliki CAB zawierają skompresowane dane i są używane w instalacjach oprogramowania systemu Windows, takich jak pliki systemowe, składniki sieciowe i sterowniki urządzeń.

Instalatorzy instalacji Microsoft Setup, instalator urządzeń i AdvPack często instalują dane z plików CAB.

Aby uruchomić Narzędzie konfiguracji systemu Microsoft (msconfig.Exe), program, który czyta pliki CAB, wybierz "Uruchom" z menu Start systemu Windows, wpisz "msconfig" i naciśnij klawisz Enter.

Jak otworzyć plik CAB?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku CAB jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi CAB z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem CAB którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik CAB

Inne problemy z plikiem CAB

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem CAB nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami CAB:

  • plik CAB którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku CAB z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik CAB nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku CAB
CAB do ARCCAB do ZIP