• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku C4D

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem C4D. Jeżeli chcesz otworzyć plik C4D, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku C4D

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
CINEMA 4D File Format MAXON Computer

Co to jest plik C4D?

Plik C4D jest trójwymiarowym modelem stworzonym przy użyciu kina 4D, profesjonalnego programu modelowania i animacji 3D. Zawiera ona scenę, która składa się z jednego lub więcej obiektów z pozycją, obrotem, punktami obrotu, siatkami i informacjami o animacji. Pliki C4D można eksportować do programów do edycji zdjęć, takich jak Photoshop i Illustrator, a także programy do edycji wideo, takie jak After Effects i Final Cut Pro.

Cinema 4D jest wyposażony w wiele różnych narzędzi do tworzenia realistycznych obrazów i grafik w filmach, grach, projektach architektonicznych i grafikach. Program zawiera wiele narzędzi, w tym zestaw rzeźbiarski do kreowania Twoich kreacji i śledzenia ruchu, który łączy elementy 3D i materiały na żywo. Cinema 4D zawiera również biblioteki materiałów i obiektów, które zawierają wiele wstępnie zdefiniowanych obiektów, animacji i materiałów, które można uzyskać za pośrednictwem przeglądarki zawartości.

Plik C4D jest głównym plikiem związanym z Cinema 4D. Podczas zapisywania modelu plik C4D jest tworzony przez Cinema 4D, aby zapisać wszystkie informacje o modelu. Plik C4D może zostać ponownie otwarty przez Cinema 4D i jest obsługiwany przez inne programy graficzne, takie jak Adobe After Effects i Unity Technologies Unity. Możesz zaimportować pliki C4D w programie After Effects, wybierając Plik i rarr. Import. Aby zaimportować pliki C4D w pliku Unity, wystarczy umieścić plik C4D w folderze "Assets" projektu, a plik zostanie zaimportowany automatycznie i pojawi się w widoku projektu. Możesz przeciągnąć go do widoku sceny.

Termin "C4D" jest również używany jako skrót dla samego programu. Cinema 4D jest dostępny w językach angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim i innych.

Jak otworzyć plik C4D?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku C4D jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi C4D z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem C4D którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik C4D

Inne problemy z plikiem C4D

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem C4D nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami C4D:

  • plik C4D którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku C4D z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik C4D nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku C4D
C4D do PDFC4D do JPGC4D do PSB