• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku BZ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem BZ. Jeżeli chcesz otworzyć plik BZ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku BZ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
BZIP Compressed File Archive N/A

Co to jest plik BZ?

Archiwum plików skompresowane kompresją Bzip. Często tworzone w systemach Unix za pomocą standardowego narzędzia bzip. Zawiera algorytm Burrows-Wheeler oraz koder RLE (Run-Length Encoding), który kompresuje się lepiej niż Gzip (pliki .GZIP), choć nie szybko kompresuje.

Archiwa Bzip mogą być wyodrębniane przy użyciu różnych narzędzi dekompresyjnych, w tym Bunzip i bzip2, które są dołączone do większości instalacji systemu Linux.

Jak otworzyć plik BZ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku BZ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi BZ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem BZ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik BZ

Inne problemy z plikiem BZ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem BZ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami BZ:

  • plik BZ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku BZ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik BZ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik