• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku BWI

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem BWI. Jeżeli chcesz otworzyć plik BWI, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku BWI

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
BlindWrite CD/DVD Image Format VSO Software

Co to jest plik BWI?

Obraz płyty utworzony przez firmę BlindWrite, a obecnie także obsługiwany przez inne aplikacje do tworzenia płyt. Przechowuje kopię dysku CD lub DVD. Projektowanie tworzenia kopii zapasowych dysków z gry.

Możesz natknąć się na plik BWI, jeśli użytkownik BlindWrite próbuje udostępnić kopię zapasową gry, płyty CD lub DVD. Jeśli chcesz go otworzyć, istnieje wiele programów dla systemu Windows obsługujących format, w tym Alcohol 120% i Daemon Tools. Można także konwertować format BWI na bardziej popularny format, na przykład .ISO, z UltraISO. Jest to szczególnie użyteczne, jeśli plik macierzysty musi być otwarty przez użytkownika macOS (nie ma aplikacji macOS obsługujących format).

Pliki BWI zostały zastąpione plikami .B5I, gdy została wydana wersja 5 programu BlindWrite. Pliki B5I zostały następnie zastąpione przez pliki .B6I z wydaniem BlindWrite 6.

Jak otworzyć plik BWI?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku BWI jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi BWI z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem BWI którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik BWI

Inne problemy z plikiem BWI

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem BWI nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami BWI:

  • plik BWI którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku BWI z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik BWI nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku BWI
BWI do IMGBWI do ISZBWI do NRGBWI do VCD