• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku BUD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem BUD. Jeżeli chcesz otworzyć plik BUD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku BUD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Pscript Binary PostScript Printer Description Format Microsoft

Co to jest plik BUD?

Binarny plik generowany przez system operacyjny Windows podczas wysyłania dokumentów do drukarki w systemach Microsoft Windows 2000 lub XP. Zwiększa efektywność buforu sterownika wydruku. Najczęściej tworzone z plików .GPD, więc gdy analizator składni GPD zostanie zaktualizowany, musi zostać zregenerowany skojarzony plik BUD.

Większość użytkowników widzi ten plik tylko dlatego, że napotkano błąd drukowania. Błąd występuje zwykle po zainstalowaniu nowego sterownika drukarki OEM, dodatku Service Pack, który aktualizuje plik Unidrv.Dll, aktualizację systemu lub poprawkę drukarki na serwerze systemu Windows 2000 lub Windows 2003. Plik BUD musi mieć czas (do kilku godzin), aby z powodzeniem się zregenerować, albo użytkownik może otrzymać komunikat informujący, że kolejka drukowania jest pełna, gdy próbują wydrukować coś.

mxdwdui.Bud - domyślny plik opisu drukarki dołączony do systemu Windows Vista i Windows 7, znajdujący się w katalogu C: WindowsSystem32spooldriversx643.

Jak otworzyć plik BUD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku BUD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi BUD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem BUD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik BUD

Inne problemy z plikiem BUD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem BUD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami BUD:

  • plik BUD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku BUD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik BUD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik