• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku BPN

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem BPN. Jeżeli chcesz otworzyć plik BPN, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku BPN

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
ArchiCAD Backup Format GRAPHISOFT

Co to jest plik BPN?

Autouzupony plik kopii zapasowej utworzony przez program ArchiCAD, program BIM (Building Information Modeling) przeznaczony do projektowania i budowy budynków. Zapisuje kopię zapasową bieżącego projektu (plik .PLN). Automatycznie tworzone przez oprogramowanie, jeśli opcja tworzenia kopii zapasowej jest ustawiona w Preferencjach bezpieczeństwa danych w aplikacji.

Pliki BPN są tworzone w regularnych odstępach czasu na podstawie preferencji użytkownika. Kopia zapasowa jest zapisywana w tym samym katalogu, co plik projektu w PLN. Jeśli plik projektu zostanie uszkodzony, można zmienić nazwę rozszerzenia ".Bpn" na ".Pln" i użyć kopii zapasowej jako głównego pliku projektu.

Jak otworzyć plik BPN?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku BPN jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi BPN z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem BPN którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik BPN

Inne problemy z plikiem BPN

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem BPN nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami BPN:

  • plik BPN którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku BPN z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik BPN nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik