• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku BLZ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem BLZ. Jeżeli chcesz otworzyć plik BLZ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku BLZ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Nokia N-Gage Game Format Nokia

Co to jest plik BLZ?

Plik kontenera gier wideo, który przechowuje grę opracowaną przez firmę N-Gage, usługę dystrybucji gier dla telefonów komórkowych Nokia. Zawiera wszystkie pakowane dane do gry. Może zostać zainstalowany po przesłaniu pliku do telefonu za pomocą oprogramowania Nokia PC Suite.

Gdy pliki BLZ zostaną przekazane do telefonu komórkowego, mogą być instalowane przy użyciu aplikacji BLZ Installer, która może zostać przesłana i zainstalowana w telefonie Nokia. Pliki BLZ mogą być także wyodrębniane na komputerze za pomocą narzędzia BLZ Extractor.

Gry N-Gage są również rozpowszechniane przy użyciu rozszerzenia pliku .N-GAGE.

Pliki BLZ są czasami przesyłane na inne urządzenia z systemem operacyjnym Symbian OS do gry. Proces ten jest jednak nieoficjalny i nie jest obsługiwany przez firmę Nokia.

Jak otworzyć plik BLZ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku BLZ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi BLZ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem BLZ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik BLZ

Inne problemy z plikiem BLZ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem BLZ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami BLZ:

  • plik BLZ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku BLZ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik BLZ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik