• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku BLP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem BLP. Jeżeli chcesz otworzyć plik BLP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku BLP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Blizzard Game Texture Format Blizzard Entertainment

Co to jest plik BLP?

Format tekstury obrazu używany przez gry Blizzard, takie jak Warcraft 3 i World of Warcraft. Może być stosowany do obiektów 3D, np. Dodawania twarzy do postaci. Sformatowane podobnie do plików .TGA, ale używane przez gry Blizzard.

Jak otworzyć plik BLP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku BLP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi BLP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem BLP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik BLP

Inne problemy z plikiem BLP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem BLP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami BLP:

  • plik BLP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku BLP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik BLP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik