• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku BIB

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem BIB. Jeżeli chcesz otworzyć plik BIB, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku BIB

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
BibTeX Document Format N/A

Co to jest plik BIB?

Plik BIB to dokument tekstowy utworzony przez program LaTeX, taki jak MiKTeX lub TeXworks. Zawiera listę odniesień sformatowanych przy użyciu formatowania BibTeX. Pliki BIB umożliwiają wyszukiwanie i publikowanie bibliografii przy użyciu standardowych poleceń i często są używane w połączeniu z dokumentami LaTeX (.TEX).

Pliki BibTeX mogą obejmować bibliografie książek, artykułów, dokumentów badawczych, raportów technicznych, technik itp. Próbny wpis BIB może być sformatowany w następujący sposób:

@BOOK {klucz cytowania, AUTHOR = "Nazwa autora", TITLE = "Tytuł książki", PUBLISHER = {Name of publisher}, ADDRESS = {Lokalizacja opublikowana}. . . . .} Pliki BibTeX można przeglądać i zarządzać w wielu systemach komputerowych, ale formatowanie jest standardowe we wszystkich platformach.

Jak otworzyć plik BIB?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku BIB jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi BIB z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem BIB którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik BIB

Inne problemy z plikiem BIB

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem BIB nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami BIB:

  • plik BIB którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku BIB z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik BIB nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik