• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku BCD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem BCD. Jeżeli chcesz otworzyć plik BCD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku BCD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Windows Boot Configuration Format Microsoft

Co to jest plik BCD?

Format konfiguracji rozruchu systemu Windows wprowadzony w systemie Windows Vista. Zastępuje starszy format boot.Ini używany przez program NTLDR. Obsługuje abstrakcję oprogramowania układowego, dzięki czemu można obsługiwać wiele systemów.

BCD początkowo obsługiwał system BIOS i EFI PC / AT, ale jest rozszerzalny i może obsługiwać inne firmy.

Pliki BCD korzystają z formatu rejestru systemu Windows (.REG), a zatem mogą być edytowane za pomocą Edytora rejestru systemu Windows.

Jak otworzyć plik BCD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku BCD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi BCD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem BCD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik BCD

Inne problemy z plikiem BCD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem BCD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami BCD:

  • plik BCD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku BCD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik BCD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik