• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku BAY

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem BAY. Jeżeli chcesz otworzyć plik BAY, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku BAY

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Kodak/Roper Bayer Picture Sequence Format Casio

Co to jest plik BAY?

Plik BAY to zdjęcie cyfrowe zrobione przez aparat cyfrowy Casio. Zawiera on surowe dane obrazu z aparatu w zastrzeżonym formacie, który jest nieprzetworzony i nieskompresowany.

Pliki obrazów Raw Camera nie są bezpośrednio używane, chyba że program obsługuje typ pliku i model aparatu używany do przechwytywania obrazu. Pliki BAY można dotykać wybranymi edytorami grafiki, takimi jak PaintShop Pro i ACDSee, a następnie eksportować je do standardowych formatów rastrowych, np. .JPG lub .BMP.

Do plików RAW aparatu Casio korzystają również rozszerzenia .RAW.

Jak otworzyć plik BAY?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku BAY jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi BAY z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem BAY którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik BAY

Inne problemy z plikiem BAY

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem BAY nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami BAY:

  • plik BAY którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku BAY z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik BAY nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik