• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku AZW3

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem AZW3. Jeżeli chcesz otworzyć plik AZW3, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku AZW3

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Amazon Kindle EBook Format Amazon

Co to jest plik AZW3?

Plik AZW3 to eBook utworzony w formacie Kindle 8 (KF8), następcy Amazona w formacie .AZW. Obsługuje nowsze funkcje, takie jak obsługa HTML5 i CSS3, a także wiele innych funkcji formatowania. Pliki AZW3 często obejmują ochronę DRM i są używane jako format pobierania wielu książek elektronicznych w Amazonii.

Książki elektroniczne KF8 można tworzyć za pomocą narzędzia KindleGen, bezpłatnego narzędzia wiersza polecenia dostarczonego przez firmę Amazon. Pliki AZW3 można przeglądać przy użyciu programu Kindle Previewer, symulatora oprogramowania Kindle.

Książki elektroniczne KF8 korzystają także z rozszerzenia .MOBI. Format pobrany z magazynu Amazon, AZW3 lub MOBI, zależy od urządzenia używanego do pobierania i czytania e-booka.

Jak otworzyć plik AZW3?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku AZW3 jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi AZW3 z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem AZW3 którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik AZW3

Inne problemy z plikiem AZW3

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem AZW3 nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami AZW3:

  • plik AZW3 którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku AZW3 z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik AZW3 nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku AZW3
AZW3 do PDFAZW3 do AZWAZW3 do EPUBAZW3 do MOBIAZW3 do TXT