• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku AXD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem AXD. Jeżeli chcesz otworzyć plik AXD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku AXD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
ASP.NET Web Handler Format Microsoft

Co to jest plik AXD?

Plik używany przez aplikacje ASP.NET do obsługi osadzonych żądań zasobów. Zawiera instrukcje pobierania wbudowanych zasobów, takich jak obrazy, pliki JavaScript (.JS) i pliki .CSS. Służy do wstrzykiwania zasobów na stronę WWW po stronie klienta i uzyskuje dostęp do nich na serwerze w standardowy sposób.

Pliki AXD zazwyczaj mają nazwę WebResource.Axd i mają typ obiektu "AssemblyResourceLoader" w kodzie programu ASP.NET. Funkcjonalność WebResource.Axd można włączyć w pliku AssemblyInfo.Cs.

Jak otworzyć plik AXD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku AXD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi AXD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem AXD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik AXD

Inne problemy z plikiem AXD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem AXD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami AXD:

  • plik AXD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku AXD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik AXD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik