• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku AX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem AX. Jeżeli chcesz otworzyć plik AX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku AX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
DirectShow Filter Format N/A

Co to jest plik AX?

Wykorzystywane przez różne programy do odtwarzania wideo w celu przetwarzania strumieni danych wideo. Udostępnia funkcje dekodowania i kodowania, analizy plików, de-multipleksowania dźwięku i wideo, dekompresji wideo i renderowania plików wideo. Może być również używany w procesie nagrywania i edycji wideo.

Program DirectShow jest czasami określany jako "kwarc" i został opracowany jako zamiennik dla systemu Microsoft "Video for Windows".

Jak otworzyć plik AX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku AX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi AX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem AX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik AX

Inne problemy z plikiem AX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem AX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami AX:

  • plik AX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku AX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik AX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik